Spor Saha Aydınlatma Sistemleri

Spor Saha Aydınlatma Sistemleri | Spor Saha Projektörleri
Spor Saha Aydınlatma Sistemleri, Spor Saha Projektörleri

Aydınlatma spor tesislerinde en önemli unsurlardan biridir. Aydınlatma futbol, mini futbol, tenis, basketbol ve voleybol sahalarının proje ve standartlarına uygun olarak yapılması gerekmektedir.spor tesislerinde doğru uygulanan aydınlatma sporcunun sahadaki tüm noktaları görerek rahat hareket edebilmesi ve seyircinin saha içindeki tüm alanı ve sporcuların tüm hareketleri görebilmesi acısından iyi bir aydınlatma büyük önem taşır.
Buna karşılık firmamız tarafından yapılan tesislerde üstün kalitedeki yerli ve yabancı menşeili 400 watt metal halide projektörler kullanılarak en ideal aydınlatma ortamı sağlanmaktadır.

KULLANILAN 400 WATT METAL HALİDE PROJEKTÖR
* Gövdesi ve çerçevesi bakalit
* Sağa,sola ve öne, arkaya ayarlanabilir
* Elektrik aksamı özel muhafazalı
* 5 mm. Kalınlığında koruyucu ön camlı
* Avrupa ateşleyici ve balastlı
* Su geçirmez
* Philips, Osram yada tercihe göre General Electrics markalı ampül

AÇIK HALI SAHA AYDINLATMA SİSTEMİ: Halı sahanın uzun kenarındaki mevcut çevre demirlerine paralel 3 yada 4 adet destek direk dikilerek en yüksek noktasına eşit miktardaki projektörlerin montajı yapılır yada aralarındaki mesafe orantılı olacak şekilde, eşit aralıklarla destek ve projektörler için yapılmış, dikme demirlerinin en yüksek noktasına tek tek montajı yapılır. Böylece; yeterli dağılım ve ideal aydınlatma sağlanmış olur.
Açık halı sahalarda projektörlerin montajının yapıldığı bu en yüksek noktanın azami 7m en fazla 8m olması gerekmektedir.

KAPALI HALI SAHA AYDINLATMA SİSTEMİ: En yüksek nokta olan orta merkezdeki aydınlatma ve havalandırma koridoru için yapılmış alana sağa, sola eşit olarak bakacak şekilde yeterli miktardaki projektörler monte edilerek ideal aydınlatma sağlanmış olur
spor-saha-aydinlatma (1)

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.