Adres

Mahmutbey Mahallesi İstoç 43 Ada No:52 Bağcılar/İstanbul

Telefon/Faks

0541 953 10 34
-

Futbol Sahası

Futbol Sahası

Sentetik Çim Nizami Futbol Saha Yapımı FiFA

Suni çim zeminli profesyonel stadyumlar, baştan sona zeminden tasarlanarak, drenaj kanalları, koşu yolları, ışıklandırma direkleri ve stadyum koltukları da dahil olmak üzere bütün bir proje halinde futbol müsabakalarına hazır şekilde teslim edilmektedir.Dilerseniz profesyonel halı sahalarınızı Fifa 1 Yıldız ve Fifa 2 Yıldız Standartlarında inşaa edebiliriz. Ayrıca bu standartlarda inşaa edilmiş stadyumunuzun Fifa Sertifikalandırması için gerekli işlemleri proje ortağınız olarak sizin yerinize tamamlamaktayız.
Yapmayı düşündüğünüz arazinin fizibilitesi teknik personelimiz tarafından yapıldıktan sonra iş akışı aşağıda ki gibidir;

Arazinizde öncelikle harita mühendisi yardımıyla köşe koordinatları belirlenir. Belirlenen koordinatları demir kazıklar çakılarak ip çekilir ve çekilen ip üzerinden kireç dökülerek sahamızın tam hatları ortaya çıkar. Bu aynı zaman bir sonraki aşamamız olan kazı ve hafriyat işlemlerinde daha hızlı ve sonuca odaklı çalışmamızı sağlayacak bir yoldur.
Arazininiz de varsa hafriyat çalışmaları ve kazı işlemleri yapılır. Sahadan çıkan hafriyatlar belediyenin döküm alanına sevk edilir.
Hatıl beton için JCB yardımıyla kazı işlemleri yapılır ve kalıp-etriye demir işini yapacak ekip için yol açılır.
Kazısı yapılan hatıl beton için kalıpçılar etriye demirlerini bükülmesi ve bağlanması işlemlerini diğer çalışmalar devam ederken hazırladıkları için hemen onları projeye uygun şekilde yerleştirdikten sonra kalıplarını döner ve beton dökmeye hazır hale getirirler.
Beton dökmeye hazır hale getirilen hatıl için Demir-Tel işini yapacak ekip gelerek etriye demirlere ankrajları kaynatarak sağlama alırlar. ( Beton dökülürken kayma olmaması için ! ) Ankrajlar bittikten sonra sınıfı belirlen beton ( C-20, C-25 ) hatıl içine dökülür ve sahamızın dört tarafı çevrilmiş olur.
Hatıl işlemlerimiz bittikten sonra sahamızın içinde drenaj çalışmaları yapılır. Drenajlardan çıkan hafriyatlar yine belediyenin döküm alanına sevk edilir.
Yerleştirilen her drenaj borusunun üzerine 15-30mm ( 3 ya da 4 numara ) dağ kırma mıcırı serilir.
Drenaj dolguları bittikten sonra sahanın tamamı 20cm yüksekliğinde 15-30mm ( 3 ya da 4 numara ) dağ kırma mıcırı ile doldurulur ve çift tandemli silindir ile iyice sıkıştırılır.
Sıkıştırılan 15-30mm ( 3 ya da 4 numara ) dağ kırma mıcırının üzerine 10cm olacak şekilde 7-15mm ( 1 ya da 2 numara ) dağ kırması mıcırı serilir.
Serilen 7-15mm ( 1 ya da 2 numara ) dağ kırması mıcırına el ile beşik çatı sistemi olarak adlandırılan mastar çekilerek sahaya FİFA BELGESİ alınacaksa ondulasyon testine hazır hale getirilmiş olur.
Mastar işlemleri başlamadan önce demir ve tel-çit işlemlerini yapacak ekip işlemlere başlar. Demir boruların dikilmesi, yatay boruları birleştirme ve kaynak işlemleri bittik sonra boya işlemine geçilir.
Boya işlemleri biten demir borulara GALVANİZLİ PVC KAPLI teller kaplanır ve gerdirilir.
Bütün saha teller ile çevrilip saha içi güvenliği sağlandıktan sonra mastar işlemleri yapılır.
Mastarı tamamlanmış sahanın ( tamamlanırken sentetik çim halılar açılmak üzere yerlerine yerleştirilir. ) jeotekstil keçeleri açılır ve ıslatılır.
Açılan keçelerin üzerine sentetik çim halılar açılarak yapıştırılacak şekilde ayarlanmaları yapılır.
Tüm sahanın sentetik çim halıları açıldıktan sonra yapıştırma işlemleri yapılır.
Yapıştırma işlemleri bittikten sonra özel kumlama makinasıyla silis kum serilir, fırçalanır ve akabinde Sbr Granül aynı şekilde makinayla serilir ve fırçalanır.
Tüm fırçalama işlemleri bittikten sonra sahamız kullanıma hazır hale gelir.