Dekoratif Çim Halı

Küresel ısınmanın günden güne iyice hissedildiği zamanımızda sulama gerektirmeyen sentetik çim ürünleri, dekorasyon ve peyzaj alanlarında her geçen gün daha çok talep görmektedir. Kullanıcılarına birçok açıdan fayda sağlayan sentetik çim halıları çevreye duyarlı olmasının yanı sıra, sulama ve bakım masraflarını azaltması itibariyle; dekorasyon ve peyzaj alanında da tercih edilme sebebidir.

Doğal görünümlü peyzaj amaçlı suni çim halıların gelişmesiyle birlikte bahçe, teras, balkon ve kış bahçesi gibi alanlarda kullanımı popüler hale gelmiştir.

Evde Suni Çim
Güzel bir bahçeniz var ve bu bahçeyi sürekli yeşil mi görmek istiyorsunuz? Eğer öyleyse, o zaman suni çim sorununuza çağdaş çözümdür. Suni çim balkon ve çatı terasları için güzel ve pratik bir alternatif olmasının yanı sıra uğraş gerektirmeden kendi evinizin konforunda doğa güzelliğinin keyfini çıkartırsınız.

Bahçede Suni Çim
Suni çim artık daha doğal görünümlü ve aynı zamanda yumuşak ve kolay kurulur. Suni çim her bahçede uyum sağlar. Dikkate almanız gereken tek şey, suni çim doğal çime oranla farklı bir alt taban ve zemin hazırlığı gerektirmektedir.
Zemin hazırlama ve suni çimin nasıl döşeneceği hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için sitemizden videoları izleyebilirsiniz. Toprak üzerinde suni çimi sermeden önce uygun bir temel hazırlığı yapmak gerekmektedir. İyi bir temel hazırlığı bahçenin keyifli kullanımı için önemlidir.
Veranda da Suni Çim
Veranda ev ve bahçeyle bitişik sıklıkla kullanılan açık bir yaşam alanıdır. Veranda insanların aileleri ,arkadaşları ile yemek yemek , dinlenmek için çok yoğun olarak kullandıkları bir alandır. Teraslar (genellikle beton, çakıl, kaldırım taşı veya diğer malzemelerden döşemesi yapılmış ) sert bir dolgu ile yapılır. suni çim veranda için çok uygun bir seçenek olup. Kullanıldığı alanlarda samimi ve rahat bir ortam yaratır.

Balkonda Suni Çim
Herhangi bir balkon yüzeyi (beton, asfalt ve diğer sert kaplama) çoğunlukla düz zemin olduğundan ötürü, suni çim kurulumu çok basit olacaktır. Balkonunuz için genellikle tek parça çim halı sipariş edebilirsiniz.
Balkonlarda su tahliye sisteminin olması önemlidir. Neyse ki, çoğu balkon su drenajı hazır olacak şekilde inşa edilmiştir. balkon zemininin ıslak halde kalması çim halı için iyi değildir. Bu sebepten dolayı balkon zeminin drenajı önemli bir detaydır.

Terasda Suni Çim
Suni çim serilerek oluşturulan çatı terası şık ve canlı bir görünüm oluşturur.
Bir çatı balkon için de suni çim uygulaması yapılırken aynı şekilde zemin düzgün ve drenaj sistemi sağlam olmalıdır.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.